close menu icon
Zespół projektowy

 

POLSKA

 

- CENTRUM SPOTKAŃ EUROPEJSKICH "ŚWIATOWID" W ELBLĄGU

 

Natalia Piotrowska /Centrum Spotkań Europejskuch „Światowid” w Elblągu

magister polonistyki o specjalności nauczycielskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Od roku 2009 kierownik Kina Światowid. Autorka i współautorka wielu projektów z zakresu edukacji filmowej, przedsięwzięć związanych z promocją kina (także o zasięgu europejskim) i z zakresu infrastruktury kinowej. Oprócz koordynacji działań Kina Światowid, zajmuje się edukacją filmową, prowadzi warsztaty produkcji filmowej i inne.


natalia.piotrowska@swiatowid.elblag.pl

 

 Aleksandra Bielska /Centrum Spotkań Europejskuch „Światowid” w Elblągu

Filmoznawczyni, absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego (kulturoznawstwa - spec. filmoznawstwa i wiedzy o mediach), a także PWSFTviT w Łodzi (podyplomowych studiów - Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej). Obecnie przygotowuje rozprawę doktorską na Uniwersytecie Gdańskim (o kulturze filmowej na Warmii i Mazurach). Pracuje w Kinie Światowid, gdzie zajmuje się m.in. edukacją filmową (Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej),  koordynowaniem DKF-u im. Andrzeja Munka. 

aleksandra.bielska@swiatowid.elblag.pl
- Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku

 

 

Aleksandra Kminikowska / Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku

Pracuje w Dziale Międzynarodowym Nadbałtyckiego Centrum Kultury, a od 2018 r. jest jego kierowniczką. Absolwentka polonistyki i filmoznawstwa na Uniwersytecie Gdańskim. Posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji różnorodnych projektów w partnerstwie z organizacjami z regionu Morza Bałtyckiego, m.in. Art Line, SB Fica, Filmnet, Ny arv/ Nowe dziedzictwo. Od 2008 r. kuratorka Festiwalu "Dźwięki Północy". Prywatnie i zawodowo interesuje się filmem i muzyką oraz nordyckim kręgiem kulturowym.

aleksandra.kminikowska@nck.org.pl

 

 Bartosz Filip / Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku

doktor nauk humanistycznych, filmoznawca, animator kultury. Pracownik Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Gdańsku, kurator Festiwalu Filmów Jednominutowych. Wykłada na Uniwersytecie Gdańskim w zakresie historii i estetyki filmu. Edukator filmowy – współpracuje m.in. z Akademią Polskiego Filmu, Nowymi Horyzontami Edukacji Filmowej i Gdyńskim Centrum Filmowym.

bartosz.filip@nck.org.pl

 

 

LITWA

 

Centrum Informacji Turystycznej i Biznesowej – w Rietavas

 


Laima Dockeviciene/  Centrum Informacji Turystycznej i Biznesowej – Rietavas

Laima Dockeviciene jest doświadczonym ekspertem ds. doradztwa w zakresie rozwoju biznesu dla startupów oraz średnich i małych przedsiębiorstw, a także rozwoju i zarządzania projektami dla różnych organizacji. Aktywny gracz w promowaniu zintegrowanego rozwoju regionalnego, biorący pod uwagę złożoność i różnorodność tematów i graczy oraz wprowadzający odważne programy pilotażowe i sprawdzający innowacje w praktyce. Ma doskonałe umiejętności komunikacyjne, jest sprawnym promotorem i potrafi znaleźć wspólny język z ludźmi w różnym wieku i o różnych przekonaniach. Laima ma tytuł magistra administracji publicznej. Obecnie pracuje jako Dyrektor w Rietavas Tourism and Business Information Centre i prezes Lokalnej Grupy Działania Miasta Rietavas.

 

 

Rasa Vaiciulene/ Centrum Informacji Turystycznej i Biznesowej – Rietavas

Od 1996 r. Rasa Baliuleviciene pracuje zawodowo jako konsultant ds. rozwoju społeczności i rozwoju obszarów wiejskich. Jest graczem zespołowym i praktykiem – wspomaga lokalne działania na rzecz rozwoju regionu. Zajmuje się praktycznym opracowywaniem i wdrażaniem „miękkich” projektów, które obejmują projektowanie innowacji, angażowanie społeczności, budowanie potencjału organizacji, zrównoważony rozwój. Pracując w międzynarodowych zespołach zarówno na Litwie, jak i w innych krajach, które niedawno odzyskały niepodległość, takich jak Ukraina czy Kosowo, zna zasady funkcjonowania scentralizowanego systemu decyzyjnego i ma doświadczenie w pracy w społeczeństwach wieloetnicznych, czego potwierdzeniem są jej doskonałe umiejętności komunikacyjne i koordynacyjne. Obecnie pracuje jako Administrator projektów w Rietavas Tourism and Business Information Centre.

 

Vilius Virsilas/ Centrum Informacji Turystycznej i Biznesowej – Rietavas

Vilius Virsilas ma doświadczenie w promowaniu lokalnej turystyki – wspieraniu dostawców usług turystycznych w zakresie projektowania lub unowocześniania usług turystycznych, szczególnie związanych z IT. Entuzjastycznie podchodzi do uczenia się nowych rzeczy, przyświeca mu motto „Każdy dzień to nowa szansa”, nieustannie poszukuje sposobów doskonalenia swoich umiejętności i poszerzania wiedzy w zakresie handlu elektronicznego, marketingu cyfrowego i innych ścieżek, w tym Internetowych, oraz sposobów dzielenia się tą wiedzą z lokalnymi przedsiębiorcami i organizacjami. Obecnie pracuje jako Specjalista IT w Rietavas Tourism and Business Information Centre.

The content of this website is the sole responsibility of the author and can in no way be taken to reflect the views of the European Union, the Managing Authority or the Joint Secretariat of the South Baltic Cross-border Cooperation Programme 2014-2020. The project FilmNet-South Baltic Film and Culture Network is partly financed from the Interreg South Baltic Programme 2014-2020 through the European Regional Developmnet Fund.